CISAC продовжує кампанію лобіювання інтересів авторів в Європарламенті

Минулого тижня очільники Міжнародної Конфедерації товариств авторів та композиторів CISAC провели зустріч, котра матиме важливе значення для прийняття Європарламентом законів щодо захисту прав авторів – президент CISAC Жан-Мішель Жарр і генеральний директор організації Гаді Орон завітали до Болгарії, що розпочала своє піврічне головування в ЄС. Саме на цей термін мусять припасти дебати щодо оновлення законодавства ЄС в царині авторського права, тож сильна і виважена позиція Болгарії в питаннях дотримання прав творців є принципово важливою для авторів Старого Світу. Таким чином, Жарр і Орон, заручившись підтримкою головної ОКУ Болгарії «Musicautor» (на чолі з головою товариства Іваном Дімітровим), обговорили з представниками болгарського парламенту нагальні проблеми творців в Європі і світі.

Перш за все – було піднято питання «перенесення вартості», тобто доведення виплат авторської винагороди онлайн-платформами до справедливої відмітки. В даному випадку мова йде про оновлення законодавств країн ЄС (в перспективі – і України, як асоційованого члена), котрі дозволяють великим інтернет-користувачам завантажувати авторський контент без придбання ліцензії і адекватної виплати роялті. «Перенесення вартості» – одна з трьох глобальних кампаній, які сьогодні провадить і лобіює на всіх рівнях CISAC.

В ході спілкування Жан-Мішель Жарр зазначив:
– Європа завжди була чемпіоном в захисті авторських прав. Про це тут думали ще з 18 сторіччя, зокрема у Франції з ідеєю Бомарше щодо droit d’auteur, тобто законних прав автора. А сьогодні автори вже в центрі гігантської індустрії, котра дає доходи більші, ніж машинобудівельна галузь, і яка дає робочі місця мільйонам людей у всьому світі, проте котра ще ніколи не була настільки крихкою економічно.

Протягом зустрічі міністр культури Болгарії Боіл Банов запевнив делегатів CISAC у тому, що його країна, як головуючий в ЄС, буде шукати найкращі рішення для забезпечення інтересів європейських авторів.

В той же час було підкреслено критичну необхідність імплементації в Болгарії Директиви ЄС про колективне управління. Оскільки, як показує практика, права авторів у цій країні також перебувають під загрозами – в чомусь аналогічними до проблем в колективному управлінні України. Так торік «Musicautor» опинився в центрі великого скандалу, заборонивши Національному радіо Болгарії використовувати будь-який авторський музичний репертуар, що знаходиться в управлінні організації. Після кількох місяців використання майже виключно застарілого репертуару, що вже перейшов у суспільне надбання, Національне радіо мусило пристати на умови «Musicautor» щодо підвищення ставок роялті.

Зараз Жан-Мішель Жарр і голови місцевих ОКУ обговорювали вже питання недоплат роялті за використання чистих носіїв, а також хибне трактування місцевими кабельними операторами закону Болгарії «Про авторське право», що дозволяє їм занижувати виплати авторської винагороди.

На думку президента CISAC, сьогодні Болгарія має унікальну можливість покращити положення творців на теренах Європейського Союзу, і відповідно, всього світу.
– Я вірю, що Болгарія має в цій справі свою роль, котру вона мусить зіграти. Сьогодні погляди всіх творців, всіх тих, хто зацікавлений у майбутньому мистецтва, прикуті саме до Болгарії і Європи, – зазначив Жан-Мішель Жарр.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *