GEMA приєднується до «клубу мільярдерів» – встановлено рекорд по зборах роялті

Одна з найпотужніших організацій колективного управління сучасності, німецький гігант GEMA відзвітував за фінансову діяльність в 2016 році. Цифри, що представила організація дійсно вражають.

Так протягом минулого року найбільша німецька авторська спільнота зібрала €1,024 млрд. роялті. Сума розподілу склала €866,2 млн. Таким чином GEMA встановила найкращі для себе історичні показники, підвищивши свої збори на 15,4% порівняно з 2015 роком.

Дуже цікаво, що збори з онлайн-платформ GEMA змогла підвищити фактично вдвічі – €81,6 млн. проти €40,4 млн. в 2015 році. Це стало можливим завдяки підписаній «мировій» угоді з YouTube після майже п’ятирічної судової тяганини. Найбільша ж частка авторської винагороди – €370,1 млн., виплачується з публічного виконання творів.

Таким чином, GEMA стала третьою світовою ОКУ, яка офіційно заявила про суми зборів більше 1 млрд. доларів. Після того, як восени минулого року про таку суму відзвітував американський гранд авторського права BMI, далі подібні цифри за 2016 рік показали і конкуренти BMI з ASCAP.

Примітно, що при перерахунку суми зборів GEMA в долари, можна говорити, що на сьогодні саме німецька ОКУ отримала історичну першість в величині зборів – $1,099 млрд., в той час як минулорічний рекорд BMI складає $1,060 млрд. Одначе найбільший розподіл в доларах як і раніше зберігається за американською ОКУ – $931 млн. проти $928,8 млн. в GEMA.

Проте варто зазначити, що дані «рекорди» досить умовні з огляду на те, що вже найближчим часом очікуються офіційні звіти від французької організації SACEM і британської PRS, які з великою ймовірністю також «проб’ють» мільярдну позначку, і, можливо, покажуть найбільші історичні цифри.

З повним звітом GEMA можна ознайомитись за посиланням.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *