Представники УААСП взяли участь в роботі комітету CISAC в Будапешті

10-11 жовтня в Будапешті пройшло засідання технічного комітету CISAC з питань медіа, участь в котрому, разом з близько 130 представниками ОКУ з усього світу, взяв і в.о. генерального директора УААСП Дмитро Костюк.

Робота комітету цьогоріч була присвячена онлайн-ліцензуванню в умовах цифрової ери. Зокрема серед проблем галузі виділялась неадаптованість законодавства багатьох країн до зростаючих можливостей сучасних технологій і недостатня визначеність як правового статусу, так і схем такого ліцензування. Тож вже зараз делегати пропонували активніше досліджувати особливості ліцензування так званого «відео за вимогою» (video on demand), котре в недалекій перспективі обіцяє витіснити традиційне телемовлення. Саме тому нагальною є потреба налагодження ефективних методів ліцензування операторів даних послуг. Було розглянуто питання ретрансляції та відносно нового явища – «прямої ін’єкції» – що потребує уточнення в рамках європейського законодавства.

Другий день комітету був присвячений онлайн-ліцензуванню. Про останні новини повідомили представники так званих “licensing hubs” як Latinautor, ICE, MINT, Armonia, Asian Digital Initiative, які покликані оптимізувати мультитерріторіальне онлайн-ліцензування, передбачене Директивою ЄС про колективне управління. Доповідачі від Armonia, заснованої трьома організаціями колективного управління SIAE (Італія), SACEM (Франція) та SGAE (Іспанія), розповіли про умови та переваги приєднання до цього ліцензійного центру. ICE, в свою чергу, розповіли про підвищення ефективності обробки даних, повідомивши про більше, ніж 200 мільйонів євро, розподілених для правовласників у 2017 році. CAPASSO (ПАР) розповіли про вплив операторів зв’язку на розвиток сервісів цифрової музики на африканському континенті та тенденції розвитку стрімінгових сервісів.

Розкрито було питання і ліцензування додатків, які використовують музику. Справжнім викликом для організацій колективного управління є відслідковування таких використань. За словами компанії OCL, станом на липень 2017 року існує 16 мільйонів розробників, більше 60 тисяч нових додатків з’являється щомісяця, в той час коли отримання дозволу на використання прав в середньому займає один рік.

Представники UBC (Бразилія), JASRAC (Японія) та BMI (США) розповіли про стан справ з онлайн ліцензуванням у своїх країнах.

З огляду на вище викладене важливим питанням залишається несправедлива винагорода, яку правовласники отримують за використання своїх творів онлайн. CISAC та всі товариства світу продовжують кропітку роботу над глобальною кампанією під назвою “Transfer of Value”, яка націлена на зменшення «розриву» між заробітками провайдерів цифрової музики і творців.

Делегація УААСП окрім вже традиційних робочих контактів з представниками BMI, ASCAP і PRS, провела зустрічі з колегами з Японії, Аргентини, Бразилії та інших країн.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *