PRS і ASCAP звітують про рекордні збори роялті

Цього тижня одразу дві провідні авторські організації світу відзвітували про фінансові показники за 2017 рік.

Так, як і рік тому, друга за потужністю авторська організація США ASCAP змогла зібрати більше мільярда доларів роялті – цього разу сума збору склала $1.144 млрд., що на 8% більше за показники 2016 року. При цьому ASCAP відзначився традиційно високою сумою розподілу роялті – на авторів розподілено $1.007 млрд., і вперше в своїй сторічній історії ASCAP перевершує мільярдний бар’єр в даній графі.

Таким чином, на сьогодні ASCAP показав другий історичний результат в зборах роялті (попереду тільки німецька авторська організація GEMA – $1.32 млрд.), і третій – в розподілі авторської винагороди (попереду – GEMA і американська BMI). Річний звіт BMI вийде наприкінці літа.

Також свіжий реліз випустила найбільша авторська організація Великобританії PRS.

Як і очікувалося, британці показали найкращі у власній історії цифри збору, розподілу і виплат авторської винагороди. Так показник зборів роялті склав £717 млн. (на 12.7% більше за минулорічний результат), виплати – £605.1 млн. (на 14.7% більше ніж у 2016 році).

Варто зауважити, що цей надуспішний результат дозволив PRS стати лише четвертою в історії ОКУ, котрій підкорилася планка зборів роялті в мільярд доларів! Оскільки за конвертації фунтів стерлінгів у долари, збори PRS нараховуватимуть $1.001 млрд. Досі цей бар’єр подолали тільки BMI, ASCAP і GEMA. З великою ймовірністю, вже невдовзі п’ятим «мільярдером» стане французька організація SACEM, котрій минулоріч для цього не вистачило «лише» $7 млн.

Головним чинником прориву PRS стали збори авторської винагороди за виконання музики онлайн – цей сегмент приніс £122.9 млн., що одразу на 52.7% більше за показник 2016 року. Технологічні потужності британської організації дозволили їй зафіксувати безпрецедентні 6.6 трильйона (!) використань творів з репертуару, правами на який управляє PRS.

P.S. Зазначимо, що вже цього тижня свій звіт за 2017 рік з докладними цифрами зборів опублікує і УААСП.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *