Річний звіт CISAC: нові рекорди, нові пріоритети

Міжнародна Конфедерація співтовариств авторів та композиторів (CISAC) опублікувала річний звіт, в якому підбила підсумки діяльності світових ОКУ-членів Конфедерації за 2016 рік. Діяльність авторських товариств зі зборів роялті за цей період видала чимало цікавих цифр, задавши нові тенденції в світовому колективному управлінні.

Так, загальні збори роялті в світі минулого року в чергове покращили діючий рекорд:
– протягом 2016 року (календарного і фінансового) в світі було зібрано авторської винагороди на суму 9.2 млрд. євро! Цей показник на 6% вищий за загальні збори 2015 року – 8.6 млрд.

Примітно, що у видах прав традиційне зростання отримали збори за публічне виконання творів (+6.8%), проте деяке падіння демонструє обсяг роялті за драматичні твори (-0.7%) і твори образотворчого мистецтва (-4.2%). Що ще раз пояснює причини початку глобальної кампанії CISAC за визнання права слідування, тобто право художників на роялті з перепродажу своїх витворів.

Ну а головним здобутком членів CISAC за 2016 рік стало екстремальне підвищення зборів з цифрової сфери – після підписання договорів між великими світовими ОКУ і кількома великими онлайн-платформами цей показник виріс одразу на 51.4%, і склав 10.4% від загальних зборів у світі. Вірогідніше за все, ця питома вага найближчими роками тільки збільшуватиметься.

Найбільший же обсяг роялті було виплачено світовими радіостанціями і телеканалами – 42.8% від загального об’єму авторської винагороди. Чи варто нагадувати, що в Україні радіостанції як і раніше «пасуть задніх» в контексті виплат роялті?

Статистика по виплатах роялті на душу населення не надто змінилася порівняно з минулим роком. Кожен житель Землі в середньому за 2016 рік виплатив 1.48 євро авторської винагороди (в 2015 – 1.43 євро). Найбільше, вже традиційно, платять громадяни Швейцарії – 28.5 євро на рік. Далі слідує Данія (23.6) і Франція (16.6). Серед світових лідерів в цьому рейтингу знаходяться і наші сусіди – Угорщина (6.3) і Польща (2.7).

Незмінна і трійка лідерів за загальними зборами роялті серед країн:
США – 1.76 млрд. євро
Франція – 1.1 млрд. євро
Німеччина – 905 млн. євро

З повним річним звітом CISAC ви можете ознайомитись за посиланням.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *