У Львові стартує просвітницький проект для сектору HoReCa «Чесна музика»

15-16 червня у Львові бере старт новий просвітницький проект «Чесна музика», покликаний допомогти користувачам музики з сектору HoReCa. Освітньо-інформаційна програма, ініційована ДО УААСП і Центром правової допомоги у сфері захисту прав інтелектуальної власності при Львівській ОДА, покликана довести до відома власників кафе, барів і ресторанів всі нюанси використання авторського музичного контексту в своїх закладах.

Так за два дні громадські активісти і спеціалісти Центру, що працюють над втіленням проекту, відвідають 123 львівських заклади з тим, щоб провести бесіди з адміністраціями кафе на предмет правил сплати роялті і необхідності виплат авторської винагороди в країні, що стає на європейський шлях розвитку.

Чи варто казати, що львівські заклади традиційно відрізняються своєю затишною атмосферою, в тому числі і завдяки музичному супроводу, що використовується в роботі місцевих кафе і ресторанів.

«Ми зайшли в п’ять ресторанів в центрі Львова. І майже жоден заклад не мав дозвільних документів на використання музичного супроводу. Відвідувачі чують класні пісні, які використовуються без дозволу авторів. А за «комерційне» використання музики у закладах громадського харчування, магазинах, розважальних та інших публічних закладах, їх власники зобов’язані сплачувати винагороду авторам. Так і виникла ідея «Чесної музики», – розповів на брифінгу, присвяченому старту проекту, заступник керівника Центру правової допомоги у сфері захисту прав інтелектуальної власності Олександр Відєнєєв.

Тож лише за 15 червня працівники Центру, що активно співпрацює з ДО УААСП, навідалися і прочитали настановчі лекції більш як у шести десятках закладів сектору HoReCa. Приємно відзначити, що власники закладів з відповідальністю і розумінням сприйняли інформацію, надану в рамках «Чесної музики», в абсолютній більшості своїй висловивши бажання встати на законний шлях використання авторського контенту.

«Ми приходимо не з судовими позовами, не з погрозами про закриття закладу. Ми хочемо роз’яснити, показати дорожню карту, пояснити як це робити законно. У Центрі правової допомоги користувачі можуть отримати безкоштовну юридичну допомогу», – наголосив Відєнєєв.

Таким чином можна очікувати, що вже в найближчому майбутньому співпраця ДО УААСП і Львівської ОДА (і зокрема губернатора області Олега Синютки) дасть результат у вигляді помітного підвищення зборів авторської винагороди у Львові і області. Подібні ж проекти плануються до втілення і в інших областях країни.

Comments (2)

  • 19.06.2017 at 17:49
    Permalink

    Яке місце в проекті займають твори під вільними ліцензіями.
    Якщо заклад використовує твори під вільними ліцензіями, то яке ставлення вашої організації до такого закладу.

    Reply
  • 21.06.2017 at 20:25
    Permalink

    Доброго Дня! Як почати співпрацювати з вами та вашою установою. Наша громадська організація теж зацікавлена у співпраці такого просвітницького характеру.
    Дякую.

    Reply

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *