УААСП провів «ударний» тиждень на міжнародному рівні

Деякі неприємні події, котрі вразили минулого тижня УААСП і багато інших вітчизняних авторсько-правових товариств, дещо завадили висвітити і серйозні позитивні процеси, що мали місце в ці дні в діяльності агентства.

Протягом трьох днів з 27 лютого по 1 березня представники УААСП вели консультації і перемовини з делегатами найбільших міжнародних організацій з царини авторського права і суміжних прав. Разом з представниками Міністерства економічного розвитку і торгівлі в.о. генерального директора УААСП Дмитро Костюк взяв участь у робочих нарадах з експертами WIPO (Всесвітня організація інтелектуальної власності), CISAC, SCAPR (міжнародне співтовариство виконавців), IFPI (міжнародна організація індустрії звукозапису), ICMP (міжнародна спілка музичних продюсерів). Триденні консультації були покликані забезпечити необхідні коригування в законопроекті про внесення змін в Закон України «Про авторське право і суміжні права».

zustrich1
Всі міжнародні експерти погодились і наголосили на нагальності наведення ладу в системі колективного управління в Україні. І, відповідно, внесли свою лепту в доопрацювання компромісного варіанту законопроекту з урахуванням критики, що лунала раніше. Зокрема дійсно визначний внесок в цю працю вніс один з провідних світових фахівців в сфері авторського права Міхалі Фічор – «батько» існуючої відмінно функціонуючої угорської системи колективного управління правами.

В контексті цих обговорень також були проведені зустрічі з представниками Єврокомісії і посольства США в Україні. Зрештою, потрібно відзначити, що наявний проект реформи отримав схвалення від делегатів всіх міжнародних організацій, що брали участь в зустрічах. Дана реформа була обговорена і за круглим столом з іншими учасниками українського ринку роялті, котрі так само як і УААСП висловили позицію щодо необхідності змін в існуючій системі.
Зрештою, після кількох днів плідної праці за столом переговорів, представники МЕРТ, УААСП, ВОІВ, CISAC, ДСІВ та інших організацій взяли участь в дводенному регіональному семінарі ВОІВ, що проходив в Києві 2-3 березня.

Зокрема представники УААСП відзвітували перед європейськими колегами і експертами про здобутки організації на ниві міжнародної співпраці і підвищення рівня прозорості в питаннях збору і розподілу авторської винагороди.

З більш повним звітом про корисний і представницький захід можна ознайомитись за посиланням. http://sips.gov.ua/ua/news.html?_m=publications&_t=rec&id=3485

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *