УААСП вперше виплатить роялті конкурсантам Євробачення

Черговим успіхом національної системи авторського права, що нарешті почала виходити зі стагнації, стало проведення в Україні Євробачення-2017. Ми раді повідомити, що найбільший музичний конкурс Європи (переможцем котрого став португальський співак Сальвадор Собрал) був проліцензований ДО УААСП. А це означає, що вперше за всі роки, котрі Євробачення транслюється в Україні, автори пісень, що звучали на конкурсі, отримають з нашої країни роялті за публічне сповіщення їх композицій. Особливо ж варто відзначити факт виплати авторської винагороди за публічне виконання пісень безпосередньо на конкурсній сцені. Це стало можливим після довгих переговорів і досягнення домовленості між УААСП і національним мовником UA: Перший, що виступив організатором конкурсу. Перманентна підтримка і принципова позиція CISAC зіграли свою значущу роль в успішності підписання угоди.

Попри те, що Євробачення вже не вперше проводиться в Україні, автори-конкурсанти, що представляють країни всієї Європи, не отримували своєї винагороди від українських користувачів. Так в 2005 після Євробачення, що відбулося в Києві, автори з усього світу так і не отримали винагороду за живе виконання своїх композицій в рамках конкурсу.

Про це зокрема у своїй колонці на сайті видання «Новое время» написав в.о. Генерального директора ДО УААСП Дмитро Костюк:

«Українське агентство з авторських та суміжних прав має хороші новини: національний мовник (UA: Перший) – він же організатор Євробачення 2017 – цього разу виплатив авторам роялті за виконання та трансляцію їхніх творів на цьому пісенному конкурсі в Україні. Вперше цей конкурс ми проводили у нашій державі у 2005-му. Ми тоді раділи, що стамбульська перемога Руслани дала нам можливість показати іноземцям, що Україна — це не тільки Чорнобиль. Але у питаннях роялті ми провалились.

Цього року іноземні та українські автори, пісні яких прозвучали під час Євробачення, вперше отримають плату за те, що їх твори виконувались на концерті та транслювались в українському ефірі. Те, що нам вдалось цього досягнути — велика перемога команди УААСП. Перший Національний за всю історію незалежності ніколи не платив за трансляцію Євробачення у своєму ефірі. Ми провели багато ділових зустрічей та переговорів із керівництвом Першого Національного (UA: Перший) і зрештою маємо результат — підписання договору про виплату роялті».

Таким чином, свою авторську винагороду отримають автори 42 композицій, що прозвучали на Євробаченні-2017, а також пісень, що лунали на фестивалі поза конкурсом – в тому числі і українські автори Джамала, Руслана і Onuka.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *