Європарламент схвалює зміни до Директиви ЄС «Про авторське право»

Як повідомляє офіційний сайт CISAC, два комітети Європарламенту схвалили проект оновленої Директиви ЄС «Про авторське право». Нормативний акт, що має кілька серйозних поправок, порівняно з попередніми редакціями, був схвалений Комітетом з культури і Комітетом з індустрії, досліджень та енергетики. Головна відмінність проекту Директиви полягає в новітніх положеннях, на котрих особливо наполягав CISAC – це «перенесення вартості», тобто доведення виплат авторської винагороди онлайн-платформами до справедливої відмітки, а також підвищення розміру роялті для митців аудіовізуальної сфери (перш за все, сценаристів і режисерів) за використання їх творів в цифрових сервісах.

Генеральний директор CISAC Гаді Орон прокоментував дії ЄС в напрямку захисту прав авторів:
– Приємно бачити, що європейські законотворці стають на сторону мистецтва і культури, голосуючи за закриття тих лазівок, що шкодять мільйонам авторів. Ці два комітети усвідомили можливість Європи стати лідером в захисті прав творців, в намаганнях зробити цифровий ринок справедливим до авторів. Тепер ми очікуємо, що цей позитивний сигнал буде підтверджений і голосуванням на пленарному засіданні Європарламенту, що пройде цього року.

Нагадаємо, що нещодавно CISAC і ICMP висловили занепокоєння бездіяльністю уряду України в реформуванні системи авторського права.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *