Звіт про діяльність CISAC: успіх УААСП і реформа в Україні

Всесвітня Конфедерація товариств авторів і композиторів CISAC представила звіт про власну діяльність у 2017 році. Описуючи численні соціальні акції і заходи, здійснені Конфедерацією на захист прав авторів в усьому світі, головна авторська організація планети згадала і про роботу УААСП у звітний період.

Зокрема у звіті йдеться:
– Член CISAC УААСП досяг успіху в тому, щоб вперше в історії проліцензувати конкурс Євробачення, що наживо проходив в Києві. Цей прорив став результатом багаторічної роботи CISAC над налагодженням понівеченої системи колективного управління в Україні. Система була зруйнована теле- і радіомовниками, що не поважали свої зобов’язання в сфері авторських прав.

Далі вказується наступне:
– В червні 2017 CISAC і ICMP сповістили Міністерство економічного розвитку і торгівлі України про відсутність прогресу стосовно законопроекту щодо колективного управління правами. Законопроект має припинити хаос, спровокований багатьма нелегальними ОКУ, що отримали дозвіл на свою діяльність. Він повинен трансформувати УААСП з державного агентства у недержавну асоціацію, що керовану авторами, композиторами і музичними видавцями, і підзвітну їм.

У січні 2018 року CISAC та GESAC організували першу щорічну зустріч з торговими представниками Єврокомісії для обговорення можливої співпраці в сфері авторського права та колективного управління між ЄС та третіми країнами. Для Європи фокус був конкретно на Україні.
Проблема великої кількості нелегітимних ОКУ, що діють на одному ринку призвела до плутанини на місцевому та міжнародному рівнях. Регіональний офіс CISAC продовжив працювати над пошуком рішень з приводу створення «єдиного вікна» для ліцензування в Україні, Молдові та Казахстані.

Нагадаємо, що 15 травня 2018 року Верховна Рада України у другому читанні прийняла внесений урядом закон «Про ефективне управління майновими правами правовласників у сфері авторського права і (або) суміжних прав».

Ознайомитись з повним звітом CISAC можна за посиланням.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *